Deklaracja Dostępności
DEKLARACJA O DOSTĘPNOŚCI
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Trzciance im. M. Konopnickiej zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych
i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.Oświadczenie w sprawie dostępności dotyczy strony http:/soswtrzcianka.edupage.org
Data publikacji strony internetowej: 2020
Data ostatniej dużej aktualizacji: 6.04.2020 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 22.09.2020.
Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
- TAB -
przejście do kolejnego elementu
- SHIFT +
TAB - przejście do poprzedniego elementu
- SHIFT +
ALT + F – przejście do wyszukiwarki
- SHIFT +
ALT + H – przejście do strony głównej
- SHIFT +
ALT + M – przejście do treści podstrony
- SHIFT +
ALT + 1-5 – przejście do menu
- ESC -
anulowanie podpowiedzi
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Katarzyna Gągała adres poczty elektronicznej: sosw12@op.pl
Na powyższy adres można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdej osobie przysługuje prawo wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu
do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/pl.
- TAB -
przejście do kolejnego elementu
Raport o stanie dostępności 31.03.2021 SOSW.
raport_o_stanie_dostepnosci_31.03.2021_SOSW.pdfLorem ipsum...